Okresní soud v Přerově uzavřel kauzu neadekvátního útoku bývalého strážníka z Lipníku nad Bečvou, z jednací síně odešel s podmínkou

Přerovský okresní soud potrestal bývalého strážníka z Lipníku nad Bečvou tříletým trestem s podmíněným odkladem na 3,5 roku za loňský nevybíravý zákrok proti ležícímu opilému muži. 

Tehdejší strážník do něj kopal a dvakrát mu šlápl na hlavu. Hrozilo mu za to až desetileté vězení. Senát nakonec potvrdil dohodu o vině a trestu, na které se státní zástupce dohodl s obžalovaným.

Milan Fiala oblékal uniformu strážníka městské policie v Lipníku nad Bečvou pět let. Incident se stal loni v únoru, kdy spolu se svým kolegou při obchůzce na Náměstí osvobození u stánku s občerstvením narazili na ležícího silně opilého muže.

Fiala ho podle obžaloby slovně urážel, kopal mu do zad a dvakrát šlápnul na hlavu. Jeho útok svědci natočili na zveřejnili na sociálních sítích. Protože se následně odmítl podrobit testu na alkohol, dostal okamžitou výpověď. Soud ho teď uznal vinným za zneužití pravomoci úřední osoby. 

Spustit audio