Olomoucká fakultní nemocnice kvůli malé vytíženosti uzavře odběrové místo na covid-19

4. říjen 2022 11:11

Fakultní nemocnice Olomouc od soboty 8. října dočasně uzavře odběrové místo, kde si lidé mohou nechat udělat test na nákazu novým koronavirem.

„Důvodem je malá vytíženost odběrového místa a současně dostatečná nabídka alternativ přímo ve městě,“ sdělil v úterý ČTK mluvčí FN Olomouc Adam Fritscher. Pokud se epidemická situace zhorší, největší zdravotnické zařízení v Olomouckém kraji odběrové místo znovu otevře.

Odběrové místo zahájilo ve FN Olomouc provoz 21. března 2020. Od té doby provedlo desetitisíce odběrů. „I v době vrcholícího náporu žadatelů o vyšetření v několika covidových vlnách jsme se snažili uspokojit pokud možno všechny zájemce, takže se jelo v režimu sedm dní v týdnu 12 hodin denně, uvedla náměstkyně nelékařských oborů FN Olomouc Andrea Drobiličová.

Kam jinam jít v Olomouci na test?

Odběrová místa nyní v Olomouci kromě fakultní nemocnice fungují také například v poliklinice SPEA, Laboratořích Mikrochem na parkovišti u Galerie Šantovka nebo u obchodního centra Haná.

V Olomouckém kraji se novým typem koronaviru od března 2020 nakazilo 238.929 lidí, z nemoci se vyléčilo 235.330 osob a v souvislosti s nákazou zemřelo 2491 osob. V posledních týdnech počet nových nákaz v kraji opět pozvolna roste. Před dvěma týdny se denní přírůstky pohybovaly pod hranicí 200 případů a minulý týden ji dvakrát překročily. V pondělí pak bylo v kraji evidováno 254 nových nákaz koronavirem.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Zdroj: ČTK

Spustit audio