Olomoucký kraj už poosmé ocenil talentované žáky a studenty

20. listopad 2013

Olomoucký kraj už poosmé ocenil své talenty. Chce tak motivovat žáky a studenty, kteří dosáhli mimořádných výsledků v krajských, ústředních a mezinárodních kolech soutěží a přehlídek. Do nominace se letos dostalo rekordních 245 žáků a studentů. Třiašedesát oceněných v jednotlivých kategoriích získalo také finanční odměnu od jednoho do pěti tisíc korun.

V rámci cen Talent Olomouckého kraje udělují odborní garanti také mimořádnou cenu. Letos ji dostal čtrnáctiletý Pavel Turek z olomouckého gymnázia Hejčín za mimořádné úspěchy v soutěžích a olympiádách se zaměřením na matematiku a logiku.

„Dostal jsem ocenění, a to za soutěže, jako je matematická olympiáda, kde jsem se dostal do celostátního kola, potom do středoevropského, dále na matematickém Klokanovi, kde jsem vyhrál celostátní kolo, a také v Logické olympiádě, kde jsem byl druhý v celostátním kole,“ vypočítal Pavel.

Soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích a pěti oborech – humanitním, přírodovědném, technickém, uměleckém a sportovním.

Soutěž talentů pořádá Olomoucký kraj od roku 2005 a počet nominací i úspěchů žáků a studentů každý rok přibývá.