Olomoučtí hokejisté vedou nad Plzní 2:1 na zápasy, vyhráli v pořadí druhé prodloužení za sebou

23. březen 2019

Olomoučtí hokejisté otočili stav čtvrtfinále extraligy s Plzní a vedou v něm dva jedna na zápasy. Po vysoké porážce v úvodním souboji série na západě Čech poté dvakrát uspěli v prodloužení. Pokaždé stejným poměrem 3:2. Naposledy včera v Olomouci.

Vedle brankáře Branislava Konráda byl hrdinou fanoušků také střelec vítězného gólu Aleš Jergl.

„Seděla tam přítelkyně s mamkou, babičkou a dědou, tak jsem ten gól věnoval tak trošku jim,“ zdůvodnil oslavu svého gólu skokem na skleněné hrazení hrací plochy Aleš Jergl. Podle něj zvládl jeho tým lépe než soupeř prostě jen třetinu navíc.

„Nevnímám to jako prodloužení, ale myslím, že to hrajeme jako čtvrtou čtvrtinu zápasu. Jsem rád, že jsme vyhráli,“ dodává Jergl.

Podstatně hůře se po utkání mluvilo o druhém prohraném prodloužení v řadě plzeňskému obránci Petru Čerešňákovi.

„Věřili jsme, že to uhrajeme, dali jsme dva góly, ale bohužel tam přišel takový gól,“ říká plzeňský obránce.

Zvláště poté, co Plzeň dokázala srovnat vedení soupeře o dva góly. Odpočatější teď budou olomoučtí hokejisté. Alespoň to tvrdí to jeden z nich, střelec druhé gólu svého týmu Petr Strapáč.

„Přecejen, když se vyhraje, tak se regeneruje lépe. Doufám, že urveme i druhý zápas,“ říká Strapáč.

Ten se hraje na olomouckém ledě dnes opět od sedmnácti hodin.