Olomoučtí No Distance Paradise dospěli. Mají světový zvuk

2. prosinec 2016
No Distance Paradise v Olomouci

Druhé album skupiny No Distance Paradise mělo velký skluz, ale čekání na čas vyvoleného producenta se vyplatilo. Kdysi gymnaziální kapela deskou Pieces složila zkoušku z dospělosti. Živě ji představili 30. listopadu v Českém rozhlase Olomouc.

Vymazlený debut Challenge Gravity vyšel v pozoruhodném dřevěném obalu už v roce 2013. Deska se pořád neposlouchá zle, ale i přes přítomnost producenta Dušana Neuwertha jí chyběla celistvost, jasný názor.

Původně ohlášený termín druhého alba na podzim 2015 se protáhnul o rok, nicméně No Distance Paradise znovu s Dušanem u mixážního pultu urazili obrovský kus cesty kupředu.

Co naznačil loňský singl Ghost, nová deska Pieces potvrdila.

V duchu žánrových trendů došlo u původně kytarové kapely ve finálním zvuku k vršení samplů a kláves, když ale třeba hned úvodní Move On rozčísne kytarové sólo, máte chuť vyskočit a všechno si to naplno užít.

No Distance Paradise v Olomouci

Od začátku do konce je zřejmé, že kapela ví, co chce. Drobný úkrok stranou v Last Call Home je příjemné zpestření, které mě osobně navíc hodně baví. Kapitolou samou pro sebe je potom zpěv, kde je posun u nás málokdy slýchaný.

Novinka No Distance Paradise má prostě světový zvuk a kapele musíte přát, ať štěstí nastaví svou vlídnou tvář a stane se zázrak. A pokud ne, minimálně v srdcích stávajících fanoušků zůstane pocit, že tihle kluci to dokázali.

Koncert si můžete pustit ze záznamu v HD na YouTube.

No Distance Paradise v Olomouci