Ornitologové v Přerově za pár týdnů otevřou novou expozici. K vidění budou všechny druhy ptáků u nás

3. listopad 2023 13:05

Stěhování exponátů zaměstnává v této době pracovníky přerovské ornitologické stanice. Přemísťují je do nové budovy za 100 milionů korun. 

Před jejím otevřením v závěru listopadu musí muzejníci dokončit novou stálou výstavu s názvem Ptáci Česka. Podle ornitologů se bude jednat o největší expozici svého druhu v zemi. 

„Vystaveno tady bude 593 jedinců a druhů máme 365. Jsou to čísla, jaká v naší republice nikdy nebyla vystavena, a troufám si říct, že ani nebudou,“ je přesvědčený Josef Chytil, vedoucí ornitologické stanice.

Vystaveno tady bude 593 jedinců a druhů máme 365.
Josef Chytil, vedoucí ornitologické stanice

Ta v Přerově působí více než 40 let. Dosud kvůli nedostatku místa měli ornitologové většinu exponátů v depozitářích, teď je budou moci obdivovat návštěvníci.

Termín slavnostního otevření stanice je už stanovený, a to na závěr listopadu. Už teď přijímají objednávky na prohlídky a přednášky.

Zájem o expozici je velký

„Byli jsme dost dlouho zavření a ten zájem je velký. Školy, třídy i jednotlivci už jsou nedočkaví,“ uzavírá šéf ornitologické stanice Josef Chytil.

Jak probíhá stěhování exponátů? Zvládají to členové ornitologické stanice sami, nebo mají někoho na pomoc? I to si poslechněte v kompletní reportáži přiložené výše.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio

Související