Parádní vstup do utkání olomouckým hokejistům v Hradci Králové nestačil. Slavil bývalý brankář Mory

29. listopad 2023 10:54

Olomoučtí hokejisté začali utkání 23. kola extraligy v Hradci Králové ve velkém stylu. Po čtyřech minutách vedli už 2:0 a dokonale svého neoblíbeného soupeře zaskočili. Nastavenou laťku však neudrželi, pustili Hradec do hry a ten utkání dokonale otočil.

Trenér Jan Tomajko věděl, že pokud by dvougólové vedení jeho tým udržel až do první přestávky, vidina úspěchu by byla pro Olomouc mnohem reálnější.

„Měli jsme výborný vstup do utkání, vedli jsme 2:0. Jenom škoda, že jsme nechali Hradec snížit, měli jsme to do konce třetiny udržet. Ve druhé třetině se to otočilo, pak to bylo 3:3. Rozhodla taková chybička ve třetí třetině. Škoda, výkon určitě nebyl špatný, ale bohužel pro nás byl Hradec o gól lepší,“ hodnotil prohru 3:5 v Hradci Králové hlavní trenér Olomouce Jan Tomajko.

Přitom Hanáci vletěli do zápasu ve velkém stylu, po čtyřech minutách a gólech Siroty a Navrátila vedli 2:0. Lehce zaskočeného soupeře pak ale nechali hrát a přišlo je to draho.

„Asi jsme si mysleli, že to půjde samo. Přestali jsme trošku hrát, soupeř snížil a začal nás přehrávat. Po druhé třetině jsme si k tomu něco řekli, bohužel konec patřil Hradci,“ uvedl po zápase střelec dvou gólů Jakub Navrátil.

Jak se Navrátil a spol. chystali na svého bývalého spoluhráče, brankáře Jana Lukáše? I to si poslechněte ve výše přiloženém audiu.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

autor: Adam Kodet
Spustit audio