Páteční Noční linka: Mé první zvíře

6. květen 2022

Na svého prvního domácího chlupatého (nebo šupinatého či pernatého) souputníka málokdo zapomene. Byl to křeček, pes, kočka, andulka? A skončila jeho odchodem vaše chovatelská dráha, nebo jste se naopak stali celoživotními milovníky němé tváře?

Příběhů, které jste spolu zažili, bylo jistě plno a vy se aspoň o některé z nich podělíte v dnešní Noční lince s Borkem Kapitančikem. Stačí napsat na web rozhlas.cz/linka nebo rovnou zavolat na 731 800 900.

A pokud je už v podtitulu dnešní Noční linky použito ono nezdrobnělé zvíře, má to důvod – mohlo by totiž být hezké, nechat promluvit o prvním zvířeti, které si z dětství pamatují i posluchače, kteří na vesnici o slepici asi nemůžou prohlásit, že to byl jejich domácí mazlíček, zvířátko.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...