Pavel Pospěch a Muzeum Olomouckých tvarůžků

Pavel Pospěch stál u založení Hanáckého skanzenu v Příkazech, u vzniku Společnosti přátel vesnice a malého města, byl iniciátorem zakládání senior klubů v olomouckém okrese, které dodnes výborně fungují a spolupracují a staly se také základem Rady seniorů Olomouckého kraje.

V neposlední řadě je autorem koncepce a vedoucím loni nově otevřeného Muzea Olomouckých tvarůžků v Lošticích.

Rodák z Vizovic Pavel Pospěch vystudoval obor čeština – historie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Do Olomouce ho zavedla pracovní příležitost – nabídka z Vlastivědného muzea, kde pracoval do roku 1989.

Odtud přešel do Národního památkového ústavu (do r. 2001), poté působil na odboru kultury a památkové péče Krajského úřadu Olomouckého kraje.

autor: av
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová