Péče o vlasy podle našich babiček pro brunetky, blondýnky i rusovlásky

Krásné vlasy, koruna ženy, říkalo se kdysi. A platí to dodnes. Ani naše babičky a prababičky péči o vlasy nezanedbávaly. Jejich recept je jednoduchý.

Rusovlásky a brunetky podpoří lesk vlasů, když je budou při mytí oplachovat ovocným octem nebo kávou. Blondýnky si na pomoc vezmou odvar z heřmánku. Pokud máte jemné, až polétavé vlasy, oplachujte je při mytí pivem, které zvětší jejich objem.

A ještě vlasy nepoddajné? Zkuste do vlasů před mytím vetřít olivový nebo kukuřičný olej a pro větší účinek zabalte hlavu do nahřátých ručníků. Po 30 minutách můžete zbytky oleje omýt a vlasy upravit tak, jak jste zvyklé.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.