Peter Lipa byl úžasný, muzikanti skvělí, zazněl i Michael Jackson

30. prosinec 2015

Během pár hodin byl vyprodán předposlední koncert Českého rozhlasu Olomouc v roce 2015. Peter Lipa prostě táhne, atmosféra ve Velkém studiu byla vynikající.

Zněly písničky z posledního alba Návštěva po rokoch, starší hity a vloudil se i Michael Jackson. Peter vše odpálil z dnešního pohledu už klasikou Páni v nejlepších rokoch, titulní skladbou desky z roku 2001.

„Já říkám, že nejlepší roky jsou ty, které právě žijeme. Je to permanentní stav, kdy věříme, že to nejlepší nás stále ještě čeká,“ vysvětlil Peter.

Skladbu textoval Milan Lasica, se kterým Lipa udělal už dvě autorská CD.

„To druhé album Návštěva po rokoch vzniklo až po osmi letech od toho prvního, tak doufám, že ta pauza tentokrát bude kratší. Milan je nevyzpytatelný,“ uvědomuje si a doufá zpěvák.

Měl s sebou výbornou kapelu, které od kláves šéfoval jeho syn. U výtečné rytmiky nebylo možné přehlédnou mladého bubeníka, který silně připomíná Dušana Hájka z Collegium Musicum přelomu 60. a 70. let.

Saxofonista, flétnista a rovněž dobrý showmanský protipól hlavního protagonisty Michal Žáček i přes lehkou zdravotní indispozici neopomněl citovat v gradujícím závěru slavnou Billy Jean Michaela Jacksona. Kdo nezažil Petra Lipu přímo v Českém rozhlase Olomouc, může shlédnout alespoň záznam na Youtube.