Petr Hanuška

externí spolupracovník

Spolupracuji na pořadu Setkání s literaturou.

V Českém rozhlase Olomouc působím od roku 1999. Do 31. prosince 2011 jsem připravoval literární týdeník nazvaný Knižní kurýr Petra Hanušky. S režisérem Michalem Burešem chystáme pro naše posluchače týden co týden ukázky ze soudobé české literatury, které mohou poslouchat v rámci pořadu Setkání s literaturou. Řadu z nich přebírají sesterské stanice Českého rozhlasu.

Vystudoval jsem Katedru bohemistiky na FF UP v Olomouci (český jazyk - dějepis). Jako pedagog jsem se pokoušel vzdělávat žáky a studenty na základní škole, na Pedagogické a Filosofické fakultě UP v Olomouci. Nyní působím ve funkci starosty obce Velký Týnec. Ženatý, jedna dospělá dcera. Kromě toho vlastním psa - rasa kokršpaněl - jméno Lasius Diogenes scriptor.

Publikoval jsem studie, recenze a články v řadě literárních magazínů (Tvar, Host, Česká literatura ad.) a deníků (Mladá fronta Dnes, Olomoucký den). Edičně jsem připravil řadu knih. Jako spoluautor jsem podepsán pod učebnicí o dějinách české literatury po r. 1945 do současnosti (Česká literatura ve zkratce IV). Zasedal jsem či ještě zasedám v řadě literárních komisí udělujících ceny (Magnesia Litera, Nadace Českého literárního fondu, cena ministra kultury ČR za literaturu, Libri). Z toho vyplývá, že rád čtu.

Postavil jsem dům, zasadil jsem strom, nemám syna. Zato mám skvělou vnučku Terezku a vnuka Jeníčka. Jsem bývalý a snad i budoucí sportovec (kopaná, tenis, badminton, cyklistika). Na stará kolena jsem si udělal řidičský průkaz a naučil se plavat.

Všechny články

Stránky