Petr Hirsch: Naše pouť nikdy nekončí!

Petr Hirsch je poutník, který se v roce 2010 vydal pěšky do Santiaga de Compostela a od té doby ušel více než 23 tisíc kilometrů.

Na začátku jeho poutí po světě byla potřeba změny po období, které přineslo problémy v jeho soukromém i pracovním životě. Poté, co dal výpověď v zaměstnání, vyrazil na svou první pouť z domu ve Dvoře Králové a do Santiaga de Compostela ve Španělsku došel za 6 měsíců a 24 dnů. „Na cestu jsem se vydal sám s důvěrou, že potkám dobré lidi, kteří mi pomohou,“ svěřil se.

Petr Hirsch prošel pěšky velkou část světa. Po cestě do Santiaga de Compostela došel pěšky do Říma a dále pak do Jeruzaléma. Jedna z jeho cest vedla až za polární kruh ve Skandinávii. Na svých přednáškách vypráví o svých poutích, o tom, co člověk může nalézt během dnů, kdy kráčí sám přírodou. I o tom, že po týdnech cesty v lesích bez kontaktu s lidmi pocítil samotu.

Petr Hirsch (druhý zprava) s partou poutníků na "konci světa"

Dnes pomáhá jiným s přípravou a realizací poutí. Je iniciátorem projektu Camino na kolečkách. Jeho kamarád Jan Dušek, který je upoután na invalidní vozík, projevil v roce 2016 přání vydat se na pouť do Santiaga. Po půlročních přípravách se na jaře roku 2017 uskutečnilo 29denní putování v osmičlenném týmu podpořeném skupinou dalších poutníků. O této pouti pojednává celovečerní dokument Camino na kolečkách i výstavy fotografií, jejichž motto zní: „Na vozíku život nekončí.“

autor: Richard Pachman
Spustit audio