Petra Janů zazpívala na klubovém koncertě v Olomouci své největší hity

6. říjen 2017

Petra Janů už desítky let s přehledem plní velké sály a koncertní haly. O to zajímavější byla další Koncertní středa ČRo Olomouc, která fanouškům zpěvačky nabídla možnost vidět ji v téměř klubovém prostředí.

Své první rockové nahrávky Petra Janů natočila před 40 lety, kdy se jí ujal jeden z nejlepších domácích kytaristů Ota Petřina. Komunisté mu znemožnili hrát koncerty s Václavem Neckářem, a tak volný čas mohl věnovat vychovávání české rockové zpěvačky.

Ta na domácí scéně chyběla a společná alba Motorest, Exploduj! a Jámy jsou dodnes klasikou. Čtvrté v pořadí Ročník 50 už ale bylo příliš experimentální a Petra se začala rozhlížet jinde. Rockový charakter měla ještě spolupráce s Petrem Jandou, náruč jí otevřela popová scéna.

Díky svému velkému hlasu neměla problém zazpívat cokoli, úspěšná byla i na poli muzikálů. V posledních letech ji to ale znovu táhlo čím dál víc k rockovějšímu pojetí, k čemuž přispěla i nová doprovodná skupina Amsterdam.

Před pár dny vydala nové album Blázni, které se dá rozdělit na třetiny. Jednoznačné rockové novinky (Slzy ve vaně, Proč padaj hvězdy a Slova), znovu natočená opomíjená klasika (A víc mě nečekej a Nelituj Oty Petřiny, Všední dny Petra Jandy) a pop třikrát jinak.

Petra Janů & Amsterdam v Olomouci