Písničkář Slávek Janoušek pokřtil své výtečné album v našem Velkém studiu

26. únor 2019

Koncertem Janouška doprovázela kapela, která spolu s ním desku natáčela.

„Dovoluji si vám poslat moje nové CD, jedno z nejpovedenějších, co jsem za svůj život vydal,“ stálo na lístku u alba „Tohle je vzkaz“, které mi v závěru minulého roku přistálo na stole.

Stačil jediný poslech a bylo jasno. Hudebně vše příjemně folk-rockově plyne a dokonale to dokresluje texty, které si prostě zamilujete (zvlášť, pokud vám už bylo „…sát“). Perlou je slogan: „Tolik, co údajně dnes je nám, to dřív bylo starým lidem.“

Ale podobných je album plné, texty si užijete jak posloucháním, tek třeba jen listováním v bookletu. S muzikou je to ovšem lepší.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.