Písničky české i anglické, vlastní i převzaté. V Českém rozhlase Olomouc zahrálo bluegrassové trio Red & White

10. květen 2023

Loni vyhráli Moravského vrabce, letos se probojovali do celostátního finále Porty v Řevnicích. Teď zkušení muzikanti zahráli v našem Velkém studiu.

Red & White vznikli před deseti lety jako spojení spřátelených muzikantů, které je snadné zařadit do škatulky bluegrass, ale těch hudebních nápadů a vlivů je v jejich hudbě mnohem víc.

Několik let jezdili a také účinkovali na holandském festivalu, jehož název bychom mohli přeložit jako Evropský svět bluegrassu”. V repertoáru mají česky i anglicky zpívané skladby vlastní i převzaté.

Trio Red & White zahráli v našem Velkém studiu na Horním náměstí 21 ve středu 10. květnaKoncert si můžete zpětně vychutnat prostřednictvím YouTube kanálu Koncerty Českého rozhlasu nebo poslechnout díky audiozáznamu zde na webu či v aplikaci mujRozhlas.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.