Podpisy, fotky, skandování. Hokejisté Mory a jejich fanoušci se v Šantovce rozloučili se sezonou

31. březen 2023 08:51

Tým olomouckých hokejistů se ve čtvrtek symbolicky rozloučil s aktuálním ročníkem extraligy. V obchodní galerii Šantovka se potkali se svými fanoušky. Rozdávali jim podpisy i fotky. Hráče teď čeká pauza, na novou sezonu se začnou pomalu připravovat v květnu.

Rozlučka hokejistů Mory s fanoušky v Šantovce

Velký dav fanoušků přivítal olomoucké hokejisty na rozlučkové akci se sezónou hlasitým skandováním. Na hráče mory si dlouhou frontu vystál i dvanáctiletý Denis a Roman, oba v červených bundách s logem kohouta. „Mám rád hráče HC Olomouc. Byl jsem na každém zápase, bylo to dobré, ale je škoda, že jsme se nedostali dál,“ odpovídal jeden z chlapců.

Olomoucký tým vypadl ve čtvrtfinále (0:4 na zápasy) s Pardubicemi, favoritem tohoto ročníku hokejové extraligy. „Trochu hořkost tam je, tým měl na víc než prohrát 0:4 na zápasy. Tři zápasy ze čtyř byly vyrovnané, rozhodovaly se až v koncovce, ale detaily vyšly Pardubicím,“ vrací se k posledním duelům sezony kapitán týmu Jiří Ondrušek.

Trochu hořkost tam je, tým měl na víc než prohrát 0:4 na zápasy.

Jiří Ondrušek, kapitán HC Olomouc

Většina hráčů teď plánuje odpočinek, zhruba v polovině května se začnou pomalu připravovat na další sezónu. Už teď je jisté, že bude bez tří velkých opor týmu. Brankáře Jana Lukáše, obránce Tomáše Dujsíka a útočníka Jana Káňy.

Čtěte také

Poslední jmenovaný byl v základní části nejproduktivnějším hráčem mužstva a druhý nejlepší střelec.

„Bohužel, takový je hokejový život, rozhodl jsem se změnit destinaci. Doufám ale, že jednou se třeba do Olomouce vrátím. Mám svědomí čisté, snažil jsem se pro Olomouc dělat to nejlepší. I když jsou i momenty, kdy jsem mohl dělat i víc, což mě zpětně mrzí. Těším se ale na novou výzvu,“ uzavírá Jan Káňa, který by měl od nového ročníku oblékat dres Vítkovic

Bohužel, takový je hokejový život, rozhodl jsem se změnit destinaci.
Jan Káňa, odcházející útočník HC Olomouc

Olomoucký tým odstartuje tréninky na ledě na další sezónu v průběhu léta.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio