O pořadu Policejní zápisník

Magazín, který přináší aktuální informace z policejní práce, soudních síní a činnosti složek Integrovaného záchranného systému formou reportáží, rozhovorů a zpráv.

Součástí pořadu je krátký přehled nejdůležitějšího dění za uplynulý týden, reportáž z aktuálně projednávaného případu před soudem, policejního vyšetřování či odhalení závažné kriminality i z oblasti bezpečnosti silničního provozu. Reportáže z dopravně bezpečnostních akcí, informace o projektech prevence kriminality atd. Cílem je informovat a současně upozorňovat na nebezpečí a rizika, s nimž se lidé mohou v běžném životě potkat.

Historie

Policejní zápisník je jeden z tradičních pořadů Českého rozhlasu Olomouc, který se v počátcích vysílal dokonce každý všední den. Poté se koncentroval do jedné půlhodiny vysílané jednou týdně. Obsahoval kromě aktuálních informací ze soudních síní a právě řešených policejních případů také příspěvky a reportáže z dopravy, z činnosti složek Integrovaného záchranného systému, včetně rad, jak se chovat na silnicích a jak se vyhnout situaci, kdybychom se mohli stát obětí trestného činu. Přinášel také zajímavé kriminální případy z historie. Součástí byly i živé besedy na různá témata. Dnes dospěl do podoby dvou příspěvků - aktuálních případů a reportáže či rozhovoru.

Pořad připravují