Pondělní Noční linka: Co vás naučili rodiče?

7. červen 2021

Dovednosti,které jste se naučili od maminky jsou určitě jiné než ty od táty. Ovládáte po mamince ruční práce? Anebo jste stejně tak dobrý kuchař, kuchařka nebo cukrářka? Učil vás táta zacházet s kladívkem nebo se šroubovákem? Uměli jste pěkně posekat trávu nebo podojit kozu? 

Mnoho jste se mohli naučit od rodičů a stejné dovednosti se od vás mohly naučit vaše děti. Co díky rodičům bravurně zvládáte?

Říká se jak k dílu, tak k jídlu. A také to, že bez práce nejsou koláče. Jak jste byli doma vedeni k práci? Anebo si všechnu práci vzali na starost rodiče? Pracovali jste doma víc než bylo třeba?

I na to se vás zeptá moderátor Noční linky Karel Sladký. Těší se na vás krátce po 23. hodině. K tématu mu můžete napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová