Pondělní Noční linka: (Nejen) potravinová soběstačnost

4. duben 2022

Události na Ukrajině mají v posledních týdnech za následek kromě jiného i zdražení obilnin na světových trzích. A ačkoliv je Česká republika v produkci obilí, mléka, cukru či hovězího masa soběstačná, je i plno jiných komodit, kde tomu tak není. Tyto skutečnosti tak mnohé vedou přinejmenším k úvahám, zda jsme i v osobním měřítku potravinově soběstační.

Chováte slepice a v kuchyni používáte výhradně domácí vejce? Vystačíte si s vlastní produkcí jablek, hrušek a jahod a pro rajčata, okurky a papriky si zajdete jen během zimy? Pochrochtává si ve vašem chlívku prasátko?

A byť je to zdraví škodlivé, co takhle tabák? O (nejen) potravinové soběstačnosti, ale i chuti vašich vlastních zemědělských produktů (a práci s tím spojené) si můžete popovídat v dnešní Noční lince s Borkem Kapitančikem na telefonu 731 800 900.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová