Pondělní Noční linka: Poklady poštovních schránek

25. duben 2022

Posíláte často dopisy nebo pohlednice? Kdy to bylo naposledy? Schováváte si psaní, které jste v minulosti našli v poštovní schránce? Pokud ano, jaké poklady se v nich dají najít?

Jaký je nejstarší dopis či nejstarší pohlednice, jakou ve vaší sbírce najdete? A v čem je to pravé kouzlo ručně psaného přání? Pojďme společně s nostalgií zavzpomínat na zlaté časy, kdy neexistovali SMS a vzájemně jsme si k narozeninám nebo k Vánocům přáli díky překrásným pohlednicím. Myslíte, že se zlaté časy dopisů ještě vrátí nebo už je nenávratně pohltila elektronická forma komunikace?

O kouzlu pohlednic a dopisů bude dnešní Noční linka, kterou bude ze Zlína moderovat Jarka Barboříková. Můžete mi už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?