Pondělní Noční linka: Setkání, na které nikdy nezapomenu

17. červen 2024

Potkali jste během života někoho, na koho nikdy nezapomenete? O jaké setkání šlo? Při jaké příležitosti jste dotyčného (dotyčnou) potkali? Během života potkáme mnoho lidí, ale jen někteří se nám zaseknou pod kůži. A mě bude zajímat, kdo a proč se zadrápl právě do vašich vzpomínek? Šlo o rodinné setkání, pracovní, spojené s vaším zdravím.

V mém životě mám to štěstí, že potkávám celou řadu lidí, na které nejde zapomenout. Připomenu osudové setkání s Yvonne Přenosilovou, kterou jsem měla moc ráda pro její suchý humor, nadhled, inteligenci a jakousi plachost, kterou zaznamenali jen ti, kdo měli k Yvonne opravdu blízko. Mohla bych pokračovat, neobyčejných setkání a vzpomínek mám opravdu mnoho, ale mě zajímají ty vaše.

Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.