Poslední Koncertní středa letošního roku bude v předvánočním čase patřit Lence Slabé s kapelou

Folková zpěvačka Lenka Slabá vystoupí v budějovickém rozhlase

Česká folková scéna měla a má řadu výborných zpěvaček, které se zapsaly zlatým písmem nejen u fanoušků folkové hudby, ale dostaly se do širšího povědomí i u nefolkového publika a posluchačů jiných hudebních žánrů. Festival Porta objevil v 80. letech řadu výjimečně talentovaných zpěvaček a mezi nimi vyniká Lenka Slabá.

Rodačka z Vysočiny začínala v jihlavské skupině Střepy, aby poté zpívala s bratry Malinovými v náchodské skupině Kliďánko, následovala dlouhá léta s jihočeskými Nezmary a odtud odešla do Spirituál kvintetu a následně do uskupení Žalman & spol. S jejím hlasem se můžeme z tohoto období potkat na albech posledních tří uvedených skupin a na řadě samplerů.

Na začátku 90. let odešla do Kanady, kde se vdala, jezdila se školním autobusem, prošla řadou zaměstnání, ale také vystudovala dentální hygienu. V kanadském Edmontonu a Calgary spolupracovala s řadou místních uznávaných umělců, ale také s legendou československého swingu Jiřím Traxlerem či s Jaromírem Mayerem. Po 18 letech se vrátila i s rodinou zpět do Čech, začala jezdit po festivalech a klubech s vlastním programem a téměř rodinnou skupinou.

S Lenkou Slabou se můžete setkat na Koncertní středě 12. prosince od 20 hodin. Vstupenky za symbolických 50 korun jsou k dostání na recepci Českého rozhlasu Olomouc.