Pracovníci olomouckých technických služeb modernizují ve městě veřejné osvětlení
Další etapu modernizace veřejného osvětlení zahájili v těchto dnech v Olomouci pracovníci technických služeb. Téměř dva tisíce dosavadních sodíkových lamp nahradí úspornými svítidly.
Podle informací na sociálních sítích technických služeb životnost nových LED zdrojů je až 100 tisíc hodin provozu.
Technické služby získaly na tuto výměnu dotaci 10 milionů korun z Národního plánu obnovy.
První etapu výměny provedly technické služby loni, například v ulicích Tovární, Brněnská nebo na Svatém Kopečku a v historickém centru města.
Každý rok by měli technici vyměnit přibližně 1500 světel z celkových zhruba 14 tisíc.
Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Neviditelná‘ krizová linka dostala od státu 22 milionů na navýšení kapacit. Podle resortu stačilo požádat
-
Trochu Beyoncé, trochu Menšík, 100 % miss sympatie. Fenomén Ewa, vládkyně popu se silným vzkazem
-
Tichá operace vlády. Istanbulská úmluva padá pod stůl, Babišův neoblíbený úřad nedostane dotaci
-
Boj s oligarchií obnovuje pocit spravedlnosti. Není za tím ekonomická racionalita, říká maďarský ekonom