Představa, že dělám bojový sport a jsem tak ve větším bezpečí, je lichá, říká trenér sebeobrany Pavel Houdek

Stal se prvním Gendermanem roku. Za rovnoprávnost mezi muži a ženami se staví celý život, své názory si nenechává pro sebe.

Titul získal i díky videu, které natočil po nenávistných a urážlivých reakcích na kampaň MeToo. „Ten problém přece není o nějakém sahání na koleno nebo zadek a honu na čarodějnice bez důkazu,“ říká.

Se ženami, které čelily obtěžování, nebo dokonce útoku se setkává ve své škole sebeobrany. V té samozřejmě pracuje stejný počet mužů a žen. „Všichni instruktoři mají stejné platy,“ dodává vystudovaný právník a propagátor veganství.

Svoboda? Podle Pavla Houdka to, že nás okolí nestrká do role, kterou jsme si nevybrali: „Přece, když chce žena dělat kariéru, tak je to její volba, má na to právo. Není důvod, aby to někdo komentoval a odsuzoval. Stejně tak muže, který nastoupí na rodičovskou.“

autor: voj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.