Přerovská charita spustila novou službu Daruj - ber

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Dobrovolníci stěhují nábytek pro charitativní akci DarujBer přerovské charity.

Daruj - ber. To je název nové služby, kterou spustila v těchto dnech přerovská charita. Zájemcům nabízí vyklízení bytu, domu nebo kanceláře výměnou za vybavení, které tam jejich majitel nechá. Věci z druhé ruky pak nabízí lidem v charitním bazaru. K mání jsou za symbolickou cenu.  

Přerovská charita spustila novou službu Daruj-ber

Pan Zdeněk je dobrovolník z přerovské charity, oblečený je v montérkách a právě teď s pomocí šroubováku odstraňuje dvířka jedné ze skříní. Jsme ve třetím patře na chodbě jedné z přerovských firem, která se stěhuje do nového. Nábytek, který tady dosud využívala, nabídla charitě.

Lukáš, další z dobrovolníků, má na starosti šuplíkové kontejnery. Ty jsou na kolečkách, a tak se stěhují lépe. Těžké skříně je ale nutné snést po schodech do přistaveného vozíku za budovou. „Plánuje se věší dodávka, máme třeba víc věcí a musíme to vícekrát otočit,“ přibližuje Lukáš.

Přerovská charita spustila novou službu Daruj-ber

Jen pár dnů po spuštění nové služby je sklad přerovské charity plný. „Tak prozatím stačí, ale potřebovali bychom větší prostory. Je o to velký zájem. Lidé nemají peníze, takže v dnešní době jim nábytek za symbolickou cenu pomůže,“ říká jeho vedoucí Jitka Dorazilová.

Charitativní bazar DarujBer je určený všem zájemcům, kteří rádi dávají věcem druhou šanci a rádi je pošlou nebo přijmou k dalšímu využití. „Je to vlastně taková sociálně-ekologická akce, kdy se snažíme zachránit nábytek, který by skončil na skládkách. Rozhodně to není byznys, je to služba potřebným,“ uzavírá ředitelka přerovské charity Alena Pizúrová.