Přerovská radnice nabízí Romům ze Škodovy ulice splátkové kalendáře

8. listopad 2012

Přerovský magistrát pomáhá Romům ze Škodovy ulice. Rodinám, které městu dluží peníze, připravují úředníci splátkové kalendáře. Jen lidé bez dluhů totiž dostanou šanci na nové bydlení.

"Se čtyřmi nájemníky, kteří nedlužili, bude uzavřena nájemní smlouva a už v příštím týdnu by mohli mít klíče od nového bytu. S dalšími třemi nájemníky budeme dál jednat. Tito lidé uzavírají splátkové kalendáře," potvrdila Jana Žouželková z odboru sociálních věcí a školství přerovské radnice.

Přidělení náhradních bytů odsouhlasili v pondělí zastupitelé, když zároveň rozhodli o odstoupení od smlouvy s firmou Opera Bohemia. Společnost osm domů ve Škodově ulici odkoupila od města před pěti léty. Slibovala přeměnu lokality v moderní čtvrť, nájemníkům se zavázala najít náhradní bydlení. Své závazky ale v určeném termínu nesplnila.

Jak město s romským ghettem ve Škodově ulici naloží, zatím není jasné. Vedení radnice očekává, že vlastník domů, společnost Opera Bohemia, se proti rozhodnutí zastupitelů odstoupit od smlouvy, bude bránit u soudu.

Jana Zemková

Spustit audio