Přerovské náměstí ožilo pochoutkovou road show

2. červen 2017

Další z roadshow Pochoutkový rok na cestách se ve čtvrtek 1. června, na Den dětí, zastavila v Přerově na náměstí T. G. Masaryka.

Po čtrnácté hodině na podiu celý odpolední program odstartovalo vystoupení žáků přerovského Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy. Na podiu se následně vystřídali Josef Zoch, Jana Chládková a hudební program zakončilo vystoupení Marcely Holanové.

Diváci si tak mohli poslechnout hudbu od folku přes jazz až po temperamentní rock-and-roll. Celý program z podia slovem provázeli moderátorka Českého rozhlasu Olomouc Zora Ježková a Patrik Rozehnal.

K jídlu se návštěvníkům z retro pivovarského vozu rozdávala grilovaná krkovice s pečenými bramborami a vynikající křenovou omáčkou podle receptu Jaroslava Sapíka. K tomu se točilo zdarma pivo nebo limonáda.

V doprovodném programu mohli návštěvníci roadshow vyhrát hodnotné ceny s pomůckami do kuchyně. Na stánku Českého rozhlasu Olomouc si zájemci vyzkoušeli pravidelnou soutěž Hřebíky.

Pochoutkový rok na cestách v Přerově

Protože akce probíhala na Mezinárodní den dětí, nemohly chybět také soutěže a hry pro nejmenší i větší děti. Kromě skákacího hradu byla připravena řada her – lovení rybiček z jezírka, skládání obrázků z uzávěrů, kreslení obrázku, házení míčků. Dále si děli, ale i dospoělí, mohly vyzkoušet jízdu na koloběžkách nebo elektrokole či hru discgolf.

Krásné počasí a dobrá nálada ovládly celé přerovské náměstí a během celého odpoledne se tam vystřídalo více než pět set návštěvníků.