Při výbuchu v Olšanech zemřel člověk, byl to obyvatel zničeného domu. Vznikla škoda za 10 milionů korun

19. červenec 2022

Při pondělním výbuchu domu v Olšanech u Prostějova našli hasiči v pondělí večer v sutinách domu tělo muže bez známek života. Jde o 57letého obyvatele domu. Policie to v úterý ráno uvedla na twitteru. Mrtvého muže nalezli za pomoci kynologů hasičů po osmi hodinách náročného rozebírání sutin v pondělí večer. 

Čtěte také

Řadový patrový dům detonace zbořila, zasáhla i další dva domy v sousedství. Další dvě desítky domů poškodila. Předběžná škoda byla vyčíslena na 10 milionů korun.

Výbuch v hustě osídlené řadové zástavbě se ozval v pondělí kolem 11 hodin dopoledne. Tlaková vlna zasáhla dvacítku budov a dva automobily v okolí, dva domy v těsném sousedství vážně poškodila. Hasiči kromě rozebírání sutin v pondělí provizorně opravili střechy protějších domů, které výbuch také poškodil, v řadě domů se vysypalo sklo z oken.

Obyvatelé ze zasažené ulice na sociální síti popisovali, jak si sousedé pomáhají navzájem s úklidem. „Já mám naštěstí jen poničené garážová vrata a zkřížené okno v koupelně a poničenou střechu... Jinak tlaková vlna rozbila některé skla na skleníku. Sousedé mají okna úplně fuč, poničené střechy,“ napsala jedna z obyvatel Olšan u Prostějova.

Zraněni byli další tři lidé

Zajištění objektů hasiči konzultovali se statikem, který hodnotil stav okolních domů. Po jeho kontrole se do svých domovů vrátilo v pondělí vpodvečer 10 lidí, které hasiči po výbuchu evakuovali. Nejpoškozenější dům v těsném sousedství byl v rekonstrukci, mladá rodina se do něj měla teprve nastěhovat, řekli ČTK obyvatelé z ulice. Domnívají se, že šlo o výbuch plynu. Případ zatím policisté vyšetřují pro podezření z obecného ohrožení, příčinu výbuchu dosud neoznámili.

Podle policejní mluvčí Miluše Zajícové byli zraněni tři lidé - sousedka z protějšího domu a dva lidé v projíždějícím autě. V likvidačních pracích budou hasiči na místě pokračovat také dnes. Na sousedním objektu musejí rozebrat velkou část poškozené střechy, aby neohrožovala okolí, uvedli na twitteru.

Zdroj: ČTK

Spustit audio

Související