Přijďte s námi strávit den na jarní Floře. Užijte si koncerty a ochutnejte dobroty

21. duben 2016

Pro návštěvníky jarní etapy Výstavy Flora Olomouc jsme připravili speciální dárek. Po celý sobotní den ve Smetanových sadech na Letní scénu u rybníčku bude probíhat pestrý program v rámci Dne Českého rozhlasu Olomouc na jarní Floře.

Ta se letos koná od čtvrtka 21. dubna do neděle 24. dubna. Hlavní květinová expozice letošní jarní etapy nese název Karel IV. - Otec vlasti.

Po celé čtyři dny můžete navštívit také stánek Českého rozhlasu Olomouc na terase u východu z pavilonu A, kde se můžete setkat se svými oblíbenými moderátory a redaktory. V sobotu 23. dubna jsmee pro vás připravili speciální program od 9:00 hodin až po uzavření výstavy.

„Na jarní etapu výstavy Flóra Olomouc jsme poprvé připravili celodenní program pro její návštěvníky. Chceme zpříjemnit den na výstavě. Věřím, že v programu si vybere každý to, co má rád a co se mu líbí,“ uvedl Josef Podstata, ředitel Českého rozhlasu Olomouc.

A na co se můžete těšit v sobotu 23. dubna?

Hrát a zpívat bude Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů a skupina Alibaba. S Alenou Vykydalovou ochutnáte speciality od Jaroslavy Pechové, autorky hrníčkových kuchařek, a šéfkuchaře Lukáše Uhlíře z restaurace Hluboký Dvůr.

Šéfkuchař Lukáš Uhlíř pro vás bude vařit dobroty

Artur Kubica z Hobby magazínu bude se svými hosty radit zahrádkářům a kutilům. Pokřtíme novou knihu Břetislava Nakládala - Vzpomínky na protektorát aneb Klukovská léta v protektorátní Olomouci. Kmotrem knihy bude profesor Miloš Trapl.

Děti si mohou užít vystoupení Zory Jandové, která si pro ně připravila zábavný program plný písniček a povídání o nejrůznějších zvířatech světa. Dopoledne pro ně bude připravena i kreativní dílna Kloboučníci. Všichni kloboučníci, čepičáři, kšiltovkáři, čelenkáři, vlásenkáři mohou předvést svůj um a vyrobit si originální hlavový doplněk.

Program Českého rozhlasu Olomouc na jarní Floře v ostatní dny:

Český rozhlas Olomouc na jarní Floře

čtvrtek 21. dubna 2016 – stánek Českého rozhlasu Olomouc, terasa u východu z pavilonu A:
12.00 – 14.00 setkání s redaktorkou Ditou Vojnarovou
Dita Vojnarová vás provází dopoledním vysíláním od pondělí do pátku, připravuje s dalšími moderátory Apatyku, Právní poradnu, Hosta ve studiu a další pořady.

14.00 – 16.00 setkání s moderátorem Tomášem Kedziorem
Tomáš Kedzior pro vás moderuje ranní, odpolední i večerní vysílání během všedních dnů i víkendu.

pátek 22. dubna 2016 – stánek Českého rozhlasu Olomouc, terasa u východu z pavilonu A:
10.00 – 12.00 setkání s moderátorem Bořkem Volným
Bořka Volného slyšíte od pondělí do pátku v ranním vysílání už od páté hodiny. Dále pro vás připravuje společně s dalšími moderátory Apatyku nebo si zve své hosty do studia.

14.00 – 16.00 setkání s redaktorem Miroslavem Kobzou
Mirek Kobza připravuje rozhlasové pohlednice z míst známých i neznámých celého Olomouckého kraje pod názvem Od Pradědu na Hanou. Dále jeho hlas můžete slyšet také v některých dílech cyklu Přímo z místa. Je autorem knihy Cestou necestou. Za tajemstvím Hrubého Jeseníku.

Po celý den bude možnost prohlédnout si Tančík Praga AH-IV-R.

neděle 24. dubna 2016 – stánek Českého rozhlasu Olomouc, terasa u východu z pavilonu A:

10.00 – 12.00 setkání s moderátorkou Zorou Ježkovou
Zora ježková vám zahraje Písničky na přání od pondělí do pátku a doprovází vás v odpoledním vysílání. Můžete si s ní zasoutěžit v Hřebících.

Jarní etapa výstavy Flora Olomouc 2016

14.00 – 16.00 setkání s redaktorem Alešem Spurným
Aleš Spurný v loňském roce připravovat seriál o historii olomouckého studia Českého rozhlasu Hlásí se Olomouc, který v letošním roce vyjde na CD. V letošním roce natáčí reportáže ze zajímavých míst Olomouckého kraje do pořadu Přímo z místa.

Těšíme se na setkání s vámi.