Prodloužení tramvajové trati v Olomouci se neobejde bez dopravních komplikací

3. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Stavba prodloužení olomoucké tramvajové trati je spojena s kácením stromů

V olomoucké městské části Nové Sady startuje tento týden dlouho plánovaná investice do prodloužení tramvajové trati. Koleje díky ní povedou přes Zikovu ulici do ulice Schweitzerova. Pracovníci stavební firmy si už převzali staveniště a pustili se do kácení stromů, které stojí trati v cestě.

Zvuky motorových pil už se ozývají na dohled současné konečné zastávky tramvaje. Za plotem sleduje dělníky pan Libor. „Bydlíme tady, tak jsme rádi, že se tramvajová trať začala přibližovat,“ popisuje Libor.

Stavba prodloužení olomoucké tramvajové trati je spojena s kácením stromů

Vedoucí odboru životního prostředí olomouckého magistrátu Petr Loyka kontroluje kácení stromů. „Musí být pokáceno 54 stromů. Přítomen je i biologický dozor a ten spolu s námi kácení hlídá. Pochopitelně bude přímo v této lokalitě provedena náhradní výsadba. Bude vysázeno 92 stromů a 3372 keřů po výstavbě tramvajové trati,“ popisuje Loyka.

V březnu se ještě ke kácení připojí demolice domu, který stojí v místě budoucí tratě. Naplno se stavba podle mluvčího radnice Michala Folty rozjede v dubnu. „V té době bude uzavřena část ulice Zikova od křižovatky s Rooseveltovou až po křižovatku s ulicí Werichovou. To znamená, že se změní organizace dopravy a jinými trasami budou jezdit i některé autobusové linky. Rezidentů se dotkne redukce parkovacích míst. Se stavební firmou jednáme o tom, da by se mohlo parkovat po obou krajích vozovky, kde nebudou práce probíhat, což by mohlo chybějící místa kompenzovat,“ uvedl Folta.

Stavební firma pověřila i jednoho pracovníka, na kterého se můžou lidé obrátit s případnými dotazy. Na webu města je uvedené jeho mobilní číslo i e-mail. Novou tratí dlouhou 1200 metrů se třemi zastávkami se cestující poprvé svezou na podzim roku 2022.

autor: bam
Spustit audio