Prostějov ovládly Hanácké slavnosti
Po celý tento víkend si lidé v Prostějově mohou užívat Hanácké hodové slavnosti. Vystoupí řada umělců z řad folklórních souborů, dechových hudeb, národopisných souborů nebo i lidových škol umění.
Součástí hodového programu jsou i tradiční prohlídky starobylé radnice a nově se lidé podívají i do 66 metrů vysoké radniční věže. Zájem o prohlídky je obrovský. „V tuto chvíli jsou hodové prohlídky radniční věže beznadějně zarezervovány. Nicméně ta věž bude samozřejmě fungovat i po hodech, takže lidé se mohou objednat na některou z dalších prohlídek,“uvedla mluvčí města Prostějov Jana Gáborová.
Lidé si také mohou prohlédnout historické prostory prostějovské radnice. „Bez objednání mohou navštívit červený a zelený salonek nebo obřadní síň,“ dodává mluvčí.
Anna Kajlíková
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Hornochová: Díky EET určitě vybereme víc. V daňových zákonech jsou ale díry jako vrata od stodoly
-
Kabinet pročistil vládní zmocněnce. Skončila situace, kdy za něj vyjednával i prezidentův poradce Miko
-
‚Vyvěrá z toho frackovství.‘ Novinář spílá Macinkovi a spol. za komunikaci kolem repatriací
-
Vrací se hraná verze legendární mangy One Piece. Netflix jeden díl vyjde na 18 milionů dolarů