Prostějovské volejbalistky se střetnou v Lize mistryň s německým Schwerinem

26. listopad 2013

Volejbalistky VK Agel Prostějov čeká dnes důležitý souboj o třetí místo v základní skupině Ligy mistryň. Od osmnácti hodin se v domácí hale Sportcentra střetnou s německým SC Schwerin. Oporou prostějovskému týmu bude smečařka Andrea Kossányová.

Německý mistr má ve svém mezinárodním kádru také dvě bývalé hráčky Prostějova. Saska Hippeová tentokrát pro zranění nenastoupí.

Jednou z opor Schwerinu má být Slovenka Veronika Hrončeková, která hrála na Hané ještě letos na jaře. Andrea Kossányová proto velmi dobře zná její přednosti i možný recept jak ji přehrát.

„Když se hráčka několikrát zablokuje, je jasný, že jde psychicky trošku dolů. Mohly bychom ji a všechny ze Schwerinu párkrát sejmout a bylo by to dobré,“ myslí si Kossányová.

Přestože budou dnes Hrončeková a Kossányová soupeřky, včera si spolu obě kamarádky v Prostějově velmi dobře popovídaly.

„Je výborná blokařka, ale útočí taky dobře. Hraje míče za hlavu, takže se budeme potkávat, až ji budu blokovat. Má i dobré podání, připravovaly jsme se na ni na videu,“ prozrazuje prostějovská hráčka.

Důležitý krok k postupu

Pokud Prostějov Schwerin porazí, udělá významný krok ke konečné třetí příčce v základní skupině a postupu do Poháru Evropské volejbalové konfederace. Proto lze tedy očekávat hodně vypjatý souboj, jaký přitahuje fanoušky i hráčky.

„Já se moc těším. Je to soupeř, přes kterého chceme postoupit ve skupině, takže je to nejdůležitější zápas. Hlavně je to doma, tak doufáme, že nás přijde podpořit hodně lidí,“ svěřuje se volejbalistka.

O důležitosti zápasu svědčí i to, že prostějovský celek svého soupeře podrobně studoval z videozáznamů.

„Myslím si, že jsou spíš čapavé v poli, budou hodně vybírat míče, které už jsou ztracené. Navíc mají dobrý příjem,“ popisuje Kossányová.

A právě ono čapání v poli, tedy úspěšné odehrání všech míčů, včetně těch hodně nepříjemných, se bude hráčkám Schwerinu snažit znemožnit i prostějovská smečařka Andrea Kossányová.

autor: min
Spustit audio