Provozovatelé koupališť se chystají na zahájení letní sezóny. Otevřít budou moci od příštího týdne

25. květen 2021

Na zahájení sezóny se připravují také provozovatelé venkovních bazénů na Přerovsku. Přípravu, která zabere několik týdnů, si letos nechali na poslední chvíli. Kvůli proticovidovým restrikcím totiž nevěděli, jestli vůbec otevřou.

Přípravy koupaliště v Lipníku nad Bečvou

Kolem bazénu na koupališti v Lipníku nad Bečvou jezdí velká sekačka a krátí vzrostlou trávu. „Tady jsme se s přípravou poněkud opozdili, protože jsme samozřejmě do posledních chvil přemýšleli, zda vůbec bude v letošním roce koupaliště vůbec otevřeno,” říká ředitel technických služeb v Lipníku nad Bečvou Dušan Pořízka.

Na přípravu celého areálu a techniky tady potřebují minimálně měsíc. „Ta příprava je naprosto nesrovnatelná třeba se sportovní halou, tam stačí otočit knoflíkem, a za dva dny dny se nám hala vytopí, a můžeme provozovat všechny sporty, kdežto na přípravu koupaliště potřebujeme měsíc, a je to spousta peněz. Jenom ta základní příprava nás stojí zhruba půl milionu korun,” vysvětluje Pořízka. 

Práce finišují také na koupališti v nedalekých Hranicích. Dělníci venkovní bazén vypustili a teď ho vapkami kompletně musí vyčistit. „Čistí se bazén, čistí se stěny od nánosu, co se tam za celý rok dostane,” říká Pavel Kolařík, jeden z provozních hranického koupaliště. Otevřít by v průběhu dvou týdnů mohl i vnitřní bazén s wellness a saunami.

Ve strojovně, kam mně vede vedoucí sportoviště Tomáš Plesník je ale zatím naprosté ticho.  „Samozřejmě všechny technologie od čerpadel, přes filtry a tak dál, všechno to v tuto chvíli stojí, a ono se ukáže, co bude, až se to všechno rozjede, až se napustí voda, samozřejmě ta budova má nějakou statiku a nějakou dobu ty bazény byly bez té vody a tím pádem pochopitelně jak se to zatíží, tak se může dít spousta věcí,” přibližuje vedoucí.

Problémy s rozpraskanou dlažbou musel řešit i statik v bazéně v Přerově. Teď už je ale připravený na návštěvníky.

autor: kra
Spustit audio