Provozovatelé olomouckých restaurací a barů si pochvalují zájem firem o vánoční večírky

1. prosinec 2023 15:35

Provozovatelům mnohých olomouckých restaurací začíná nejsilnější měsíc v roce. Jejich tržby i letos výrazně posílí útraty za firemní vánoční večírky. Zájem o ně je prý velký a mnozí restauratéři už musí další zájemce o rezervace odmítat.

„Pro nás je to hlavní sezona, takže už máme do konce roku v rezervacích plno. Je u nás obrovský přetlak, musíme lidi bohužel odmítat,“ uvádí Veronika Moudrá, provozní jedné z restaurací v centru Olomouce, kde teď mají prostor i pro větší skupiny zaplněné vánočními večírky v podstatě každý den.

Firmy si podle provozní Moudré rezervovaly termíny i měsíce dopředu. „Některé dokonce rezervují už teď na příští rok,“ dodává.

Některé firmy dokonce rezervují už teď termíny na příští rok.
Veronika Moudrá, provozní jedné z restaurací v centru Olomouce

Vánoční večírek pro zaměstnance letos dlouho dopředu zajišťovalo třeba i vedení olomoucké strojírenské firmy Frenos. Jak říká její jednatel Petr Vaculík, šetřit na něm neplánují.

„V našem případě se jedná většinou o účast kolem 40 lidí a ty náklady bývají do 40 tisíc korun. Počítáme zhruba tisíc korun na osobu s tím, že jsme připraveni do toho letos investovat více, než tomu bylo dřív,“ zmiňuje Vaculík.

V uplynulém období oproti loňskému roku se večírky o něco prodraží. Mnohé restaurace navyšovaly ceníky už v lednu, v průběhu roku někde zdražovaly například taky pivo.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio