Provozovatelé všech větších skicenter v Jeseníkách zahájili sezonu. Věří ve změny v opatřeních
Malá Morávka, Ovčárna, Branná, Ramzovské či Červenohorské sedlo. V Jeseníkách se rozjely o víkendu lanovky a vleky asi v desítce skicenter. Lyžaři musí při jejich návštěvě dodržovat proticovidová nařízení.
Dle aktuálních epidemiologických opatření musí dospělí lyžaři při nákupu skipasů doložit bezinfekčnost. A to certifikátem o očkování, nebo prodělané nemoci v posledních šesti měsících.
Omezení se podle manažerky střediska Kraličák na Šumpersku Petry Křížkové určitě promítne do návštěvnosti. „V tuto chvíli už to můžeme vidět v gastru. Počítáme s tím, že nebude úplně plná sezóna,“ uvádí Křížková.
Provozovatel střediska na Červenohorském sedle Martin Dubský jen doufá, že se aktuální omezení brzy změní. „Doufáme, že selským rozumem se vše zváží tak, aby i lidé, kteří nejsou očkovaní, mohli jít na čerstvý vzduch a lyžovat,“ konstatuje Dubský.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Tichá operace vlády. Istanbulská úmluva padá pod stůl, Babišův neoblíbený úřad nedostane dotaci
-
‚Neviditelná‘ krizová linka dostala od státu 22 milionů na navýšení kapacit. Podle resortu stačilo požádat
-
ONLINE: Černý oblak nad Moskvou. Ukrajinci zasáhli rafinerii, které při explozi odlétla střecha
-
Šéfem Krkonošského národního parku bude Petr Moravec. Ministr Červený vybíral ze tří finalistů