Ráda dělám věci naplno, říká Karla Janková, přerovská lékařka a úspěšná chovatelka pasteveckého psa plemene kangal

Kangal je pes, který na první pohled budí respekt. Chovatelé ho popisují jako inteligentního, nezávislého a hrdého. „Mám ráda psy, kteří mají samostatné myšlení a musejí se trochu dobývat,“ vysvětluje Karla Janková, proč má doma fenku právě tohoto tureckého národní plemene.

Karla Janková pracuje na chirurgickém oddělení přerovské nemocnice. „Jsem akční člověk, nikdy mě nebavilo přešlapovat nad problémem,“ přiznává a vzpomíná na své profesní začátky, kdy se ženy v tomto oboru vyskytovaly minimálně.

Nastoupila proto nejprve na gynekologii a až v roce 1999 na vysněnou chirurgii. Potkat ji můžete v Akutní chirurgické ambulanci nebo v Poradně pro léčbu chronických ran.

Mezi její další vášně patří dálkové pochody. Vyráží třeba ze Svatého Kopečka na Hostýn, nebo na extrémní křížovou cesta v Luhačovicích.

Jsem akční člověk, nikdy mě nebavilo přešlapovat nad problémem.
Karla Janková

„Miluji noční pochody, kdy vycházíme za světla a pak po setmění zapneme čelovky a jsme chvilku sami se sebou. Je to strašně příjemné,“ vypráví Karla Janková a zmiňuje třeba noční přechod Lysá hora - Velký Javorník.

Poslechněte si kompletní rozhovor s Karlou Jankovou.

Karla Janková

Všechny hosty a rozhovory z pořadu Větrník najdete i na webu Českého rozhlasu Olomouc nebo v podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify nebo Apple iTunes.

Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.