Řada psích hotelů je v létě vyprodaná. Zájem o ně je velký, přestože některé zdražily své služby

13. červenec 2023 11:04

Mnohé psí hotely v Olomouckém kraji hlásí na léto plno. Lidé využívají jejich služeb v době, kdy odjíždí na dovolenou. Za pobyt svého psa v takovém hotelu si letos na spoustě míst připlatí. Provozovatelé ceny zvedly kvůli rostoucím provozním nákladům.

Jeden ze psích hotelů je i v Kostelci na Hané na Prostějovsku, už 12 let jej provozuje Lucie Divišová. Zájem o její služby je velký. Zvlášť na začátku léta musí některé majitele psů kvůli nedostatku místa i odmítat. „Většina zákazníků už má domluvený termín před létem, hodně z nich, aby měli jisté místo, si je rezervují v únoru, v březnu,“ uvádí Divišová.

Přesto ještě v některých termínech dokáže místo najít. „Záleží na velikosti plemene a na zájmu, prostě jak se poskládá. Samozřejmě může být dvacet mini pejsků a k tomu se dá přidat třeba jeden nebo dva větší. Ale pokud by bylo dvacet velkých pejsků, tak už bychom lidi museli odmítnout,“ dodává.

Většina zákazníků už má domluvený termín před létem.
Lucie Divišová, provozovatelka psího hotelu v Kostelci na Hané

Podobně jsou na tom i další hotely v Olomouckém kraji, řada z nich má úplně plno. Patří mezi ně i hotel Hugo v Čechách pod Kosířem, který provozuje při tamním psím útulku Leopold Dostál. Jeho služeb často využívají lidé s většími nebo problémovými psy. „Opravdu je vidět obecný nárůst zájmu o tyto služby,“ zmiňuje Dostál.

Za hlídání psa po čas dovolené si ale lidé v některých hotelech letos připlatí. Podle Jany Vráblíkové z psího hotelu Matylda ve Šternberku museli zvednout ceny kvůli rostoucím nákladům. To potvrzuje i Lucie Divišová.

Kolik zaplatí majitelé psů za jednu noc v psím hotelu? Poslechněte si kompletní reportáž ve výše přiloženém audiu.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio