Rána pět vteřin před koncem jako razítko na postup. Škůrek poslal Kohouty do předkola play-off

5. březen 2022

Hokejisté Olomouc porazili doma Pardubice 3:2 a dvě kola před koncem základní části mají jistotu postupu do předkola. Výhru proti Dynamu zajistil v posledních vteřinách obránce David Škůrek.

 V Olomouci se slavilo. Jak vítězství, tak i dobrý výkon. A hlavně jistota účasti v předkole play-off. „Pamatuju si nějakých deset dní zpátky, jak jsme hráli s Kladnem a měli jsme vyklepané ruce nohy a báli jsme se všeho. Od té doby děláme to, co umíme. Velkou roli hraje hlava, je to mocná čarodějka,“ říkal olomoucký trenér Zdeněk Moták o důležitosti psychické pohody pro kvalitní výkony.

Jeho tým vyhrál potřetí za sebou a podle střelce rozhodujícího gólu Davida Škůrka především plní taktické pokyny. „Konečně jsme začali hrát to, co po nás trenéři chtějí. Šlape nám to, jde to vidět i na výsledcích. Jsme za to rádi. Bojovali jsme, hráli jsme, co jsme chtěli. Z toho pramenily i góly. Ale měli jsme i dost štěstí,“ řekl Škůrek.

„Konečně jsme začali hrát to, co po nás trenéři chtějí. Šlape nám to, jde to vidět i na výsledcích.“
Obránce HC Olomouc David Škůrek

David Škůrek se trefil poprvé v sezóně a hodně se mu ulevilo. „Chtěl jsem, aby padl dřív, ale před tou situací na buly jsem si říkal, že zrovna teď by bylo hezké to odšpuntovat,“ komentoval svou branku, kterou srazil Pardubice pět vteřin před koncem základní hrací doby.

Olomoucký tým už teď může podle Škůrka myslet na vyřazovací část soutěže. „Jsme za to rádi, snad bude mít tuhle formu celý tým i dál. Všichni víme, jak to v play-off je. Věřím, že nás to teď nakopne,“ dodal obrovitý obránce Olomouce.

Do play-off zbývají ještě dva zápasy základní části. V neděli hrají Hanáci v Litvínově.

autoři: Tomáš Minarčík , dja
Spustit audio