Rozebraná kytara a radost ze živého hraní v rozhlase

2. březen 2016

Dokonalým multimediálním zážitkem bylo vystoupení tria Kratochvíl - Ackerman - Zangi v Českém rozhlase Olomouc. Milovníci techniky zjistili, jak se dá rozebrat a zpátky sestavit kytara, souběžně Martin vedl zeměpisně-lékařské okénko o Himalájích a nezapomnělo se ani na hudbu.

Před 30 lety Martin Kratochvíl a Tony Ackerman spolu poprvé vystoupili živě právě v Olomouci. Po pár letech se připojil ještě perkusista Imran Musa Zangi a toto úžasné hudební spojení tří kultur a náboženství přetrvává dodnes.

Na koncertě zněly skladby ze zatím posledního alba tria s názvem Cestou, vydaného v roce 2011, hudební cesty ale vedly i v čase dál. Tradičně se o strhující závěr postarala skladba Toledo, která je fantaskním vyvrcholením koncertů od nepaměti.

Dokonalé pocitové spojení muzikantů umocňoval fakt, že celé vystoupení odjeli bez odposlechů, pouze na oční kontakt a přirozený vjem akustických nástrojů. Jak muzikanty, tak publikum nerozhodil ani problém s kytarou a následná dlouhá pauza.

Nešlo o jazz, blues, world music nebo kýhošlaka škatulku. Byl jeden všeobjímající hudební zážitek, během kterého si diváci ani neuvědomili, že sedí a poslouchají více než dvě hodiny. Můžete i vy. Stačí spustit záznam na YouTube.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

3 x Hurvínkovy příhody

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka