Rozhlas si zachovává vysokou úroveň, říká čestný prezident Prix Bohemia Radio Igor Bareš

19. říjen 2021
Větrník 4. 6. 2010
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Igor Bareš
0:00
/
0:00

Herec Igor Bareš je novým čestným prezidentem mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio, jehož 37. ročník právě probíhá v Olomouci. Nejen o práci s mikrofonem, ale také o divadelních angažmá, siru Winstonu Churchillovi a vztahu k rodnému Olomouckému kraji s ním budeme mluvit.

Štafetu převzal po své herecké kolegyni a rodačce z našeho kraje Haně Maciuchové. „Patřím do Olomouce a je to pro velká pocta, že se tímto způsobem můžu vymezit,“ dodává Igor Bareš s tím, že cítí velkou zodpovědnost.

Rozhlas má nejvíce rád ve formě četeb na pokračování. Poslechnout si ho nově můžete třeba ve dvaadvacetidílné četbě Lolita rusko-amerického spisovatele Vladimíra Nabokova, na které pracoval s režisérem Lukášem Kopeckým.

V angažmá je Igor Bareš v pražském Divadle na Vinohradech, kde ho můžete vidět např. v Baladě pro banditu nebo Obchodníkovi s deštěm. V pražském Divadle Viola nazkoušel s herečkou Klárou Cibulkovu hru Skorpios na obzoru o setkání Winstona Churchilla a Grety Garbo. „Je to krásný dialog,“ konstatuje Igor Bareš, který je přesvědčený o tom, že by krásně zněl i jako rozhlasová hra.

autor: voj
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.