Ruští turisté přicházejí na chuť Olomouci. Jezdí jich stále víc

19. únor 2013

Do Olomouckého kraje loni přijelo o sedm procent turistů více než v předchozím roce. Za zvýšenou návštěvností stojí rostoucí poptávka návštěvníků z Ruska. Střední Morava je chce i v tomto roce lákat především na pivo, památky, umělecká řemesla a také na oslavy výročí příchodu Cyrila a Metoděje.

Ruští turisté jsou vítanou klientelou, která je ochotná utrácet. „V rámci ubytování preferují snídaně, které jsou pro ně typické. Přijíždějí sem, aby poznávali památky. Hlavním lákadlem je samozřejmě Olomouc a památka UNESCO i celá památková rezervace,“ přibližuje ředitelka Sdružení cestovní ruchu na střední Moravě Djamila Bekhedda.

„Jiné aktivity jsou spojené s gastronomií a zejména pivo, protože české pivo je věhlasné. Ruská klientela je velmi žádaná, protože je movitá, dokáže utrácet nejvíc finančních prostředků,“ dodává.

Ruští turisté jsou mezi zahraničními hosty v Olomouckém kraji na třetí příčce. Na prvním místě je Německo, na druhém Slovensko. V počtu přenocování ale zůstávají až na čtvrtém místě za Polskem.

autor: bam
Spustit audio