S duchovním životem je to jako s rostlinami, říká Jan Asszonyi

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jan Asszonyi
0:00
/
0:00

Kazatel Církve bratrské v Olomouci začínal jako elektrikář v Ostravě, pokračoval jako student a absolvent Evangelické teologické fakulty UK v Praze, dále jako vojenský kaplan mise SFOR v Bosně a Hercegovině. Jako kazatel v Brně stál u zrodu populární Noci kostelů a v roce koronavirové pandemie nastoupil na nové působiště, do Olomouce.

V jedné ze svých statí říká: „V životě se mi podařilo, navzdory mému úsilí, zahubit několik rostlin, které měly vnášet trochu života do mé kanceláře plné knih. Naučilo mě to jedné věci. Pěstování rostlin není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Aby rostlina nejen rostla, ale také prospívala, a dokonce i rozkvetla a přinesla plody, potřebuje péči. S duchovním životem je tomu podobně jako s rostlinami. Pokud o něj nepečujeme, strádá, živoří a nakonec umírá.“

Že ani život kněze není jednoduchý a snadný, že i duchovní se musejí potýkat s těžkými chorobami a dalšími světskými starostmi a zdali je i pro kněze někdy těžké udržet si víru a naději, o tom všem Jan Asszonyi mluví ve Větrníku Českého rozhlasu Olomouc.

autor: zos
Spustit audio