S Tomíkem na cestách aneb Tuk-tukem z Jižní Afriky až do Hranic!

Na dobrodružnou cestu z Jižní Afriky až domů do Hranic v tuk-tuku se vydal cestovatel Tomáš Vejmola. Sledujte jeho putování. 

Poslouchejte na vlnách Českého rozhlasu Olomouc každou sobotu po 15. hodině a v repríze v pondělí po 11. hodině. V záznamu potom zde na webu.

Tomáš Vejmola tlačí tuktuk

Naposledy cestoval tuk-tukem z Bangkoku až domů. Na tuto cestu se vydal Tomáš Vejmola z Hranic v červenci roku 2017. Cesta s tehdy 35 let starou motorizovanou rikšou mu trvala přesně rok.

Oprava tuktuku

Teď se rozhodl vyrazit do Afriky, koupit tam tuk-tuk a v něm se vydat na cestu zpátky domů do Hranic. Tentokrát nejede sám, ale s kameramanem. Natáčí totiž ze své cesty film. 

Vydejte se na dobrodružné putování s cestovatelem Tomášem Vejmolou na vlnách Českého rozhlasu Olomouc!

autor: pese
Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.