S Tomíkem na cestách aneb Tuk-tukem z Jižní Afriky až do Hranic!

Na dobrodružnou cestu z Jižní Afriky až domů do Hranic v tuk-tuku se vydal cestovatel Tomáš Vejmola. Sledujte jeho putování. 

Poslouchejte na vlnách Českého rozhlasu Olomouc každou sobotu po 15. hodině a v repríze v pondělí po 11. hodině. V záznamu potom zde na webu.

Tomáš Vejmola tlačí tuktuk

Naposledy cestoval tuk-tukem z Bangkoku až domů. Na tuto cestu se vydal Tomáš Vejmola z Hranic v červenci roku 2017. Cesta s tehdy 35 let starou motorizovanou rikšou mu trvala přesně rok.

Oprava tuktuku

Teď se rozhodl vyrazit do Afriky, koupit tam tuk-tuk a v něm se vydat na cestu zpátky domů do Hranic. Tentokrát nejede sám, ale s kameramanem. Natáčí totiž ze své cesty film. 

Vydejte se na dobrodružné putování s cestovatelem Tomášem Vejmolou na vlnách Českého rozhlasu Olomouc!

autor: pese
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová