Saki: Tajný hřích Septima Bropa. Konverzační komedie v hvězdném obsazení

Drobná konverzační komedie o znalci chrámové architektury a náhrobních kamenů, editoru katedrálního měsíčníku, kterého přivede do nesnází jeho tajemství - tajně si přivydělává skládáním šlágrů.

Čtou: Jiřina Jirásková, Viktor Preiss, Marie Marešová, Dana Syslová, Oldřich Vlach, Jiří bruder
Připravil: Miloš Novotný
Překlad: František Vrba
Zvukový mistr: Roman Špála
Hudba: Zdeněk Šikola
Režie: Lída Engelová
Natočeno: 1990


Pod ironickou hříčkou odhalující skrytou tvář ctihodného kunsthistorika je podepsán Saki. Tedy Hector Hugh Munro, britský prozaik přelomu 19. a 20. století, proslulý krátkými vtipnými povídkami s mnoha nadčasovými postřehy. Drobnou konverzační komedii o znalci chrámové architektury a náhrobních kamenů, jejž přivede do nesnází jeho tajemství, natočila v roce 1990 režisérka Lída Engelová s plejádou vynikajících herců.

autor: ele
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.