Samice tygra ussurijského je novým přírůstkem Faunaparku v Lipové Lázních. Chovatelé plánují mláďata

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Diego a Deneris si na sebe pomalu zvykají

Tygr a pumy jsou největšími lákadly Faunaparku v Lipové Lázních na Jesenicku. Jeho majitel se teď rozhodl, že rodinku šelem rozšíří. Pořídil si další mládě tygra.

„Je to samička tygra ussurijského, jmenuje se Deneris. Má tři a půl měsíce,“ představuje tygří slečnu její majitel a chovatel Petr Augustýn. Mladou samici si pořídil kvůli Diegovi, staršímu samci. V budoucnu by totiž měla být jeho nevěstou.

Oba tygři si na sebe pomalu zvykají. „Tím frkáním říká, že je všechno v pohodě a že vás vítá,“ vysvětluje Augustýn chování staršího tygra. „A teď na sebe frkají vzájemně.“

Malá tygřice si ráda hraje se psem

O malou tygřici se kromě chovatele stará i jeho manželka Dagmar. V porovnání s Diegem podle ní samička vyžaduje mnohem víc času a péče. „Diego byl klidnější, byl spavější. Ona nám dává docela zabrat, vyžaduje si pozornost trochu víc. Myslím si, že je to tím, že pochází z jiného prostředí. On na ni moc hezky reaguje,“ dodává.

Vypadá to, že by si s tygřím mládětem chtěla pohrát i puma, která také patří mezi obyvatele Faunaparku. „Roko po ní pořád jde. Před chvílí byla slyšet její reakce. Ona zařve, umí taky budit respekt. On by si chtěl hrát, ale ona to v tuto chvíli vidí jako nebezpečí,“ popisuje Augustýn.

Zhruba za půl roku budou oba tygři ve společném výběhu. Pokud by se sblížili, mohli by mít společná mláďata až ve chvíli, kdy bude mít samice čtyři roky. Až v tomto věku je totiž na mláďata zralá.