O pořadu Setkání s literaturou

Cyklus slovesné redakce, který se v našem vysílání s přestávkami objevuje od roku 1995.

V počátcích, jej připravovala režisérská legenda olomouckého rozhlasového studia pan Vladimír Týřl. Od roku 2002 jsme započali s natáčením dlouhodobé programové řady Současná česká literatura, v níž každý týden můžete slyšet jednu aktuální literární novinku. Převážně natáčíme povídky, ale místo je i pro dramatizace a četby na pokračování.

Jednotlivé tituly vybírá redaktor Petr Hanuška, jejich rozhlasovou úpravu a následnou realizaci mají na starosti režiséři Tomáš Soldán a Michal Bureš. Dramaturgicky řadu zaštiťuje Jan Sulovský.

Je to cyklus kmenový, kterým se do Českého rozhlasu Olomouc vrátila umělecká tvorba a na kterém jsme za ta léta (vzniklo už více než 150 pokračování) mnohému naučili. "Díky za to!" říkáme nejen my, ale také herci (nejen olomoucké činohry), kteří vždy, rádi a s vervou s Českým rozhlasem spolupracují.

Máme radost, že i vy posluchači jste si Setkání s literaturou oblíbili a věnujete mu svou přízeň.

Pořad vysíláme od roku 1995.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
sobota 18:04Olomouc

Poslední záznamy

Pořad připravují

Další pořady

 • Oldies jako na dlani

  Pořad nabízí pohled odjinud. Historická fakta, vztahující se k interpretům i skladbám. Informace, které jinde neuslyšíte.

 • Slavné dvojice

  Rozhovory Alex Mynářové s osobnostmi, které pojí rodinné, přátelské nebo pracovní vazby.

 • eRko

  Magazín o Českém rozhlase. Novinky z vysílání, zajímavosti ze zákulisí, rozhovory se zajímavými lidmi i soutěž o ceny. Moderuje Jan Kovařík.

 • Stretnutie

  Stretnutie je vysielanie Českého rozhlasu pre slovenských spoluobčanov, ale aj pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o Slovensko a radi počúvajú slovenčinu.