Sigma hrála proti Baníku většinu zápasu o deseti. Na ostravský celek nestačila v poměru 0:3

1. říjen 2023 10:28

Fotbalisté olomoucké Sigmy utrpěli první porážku v sezóně na domácím hřišti. V 10. kole Fortuna ligy hostili na Andrově stadionu Baník Ostrava, kterému podlehli 0:3.

Výsledek zápasu zásadně ovlivnila červená karta z 19. minuty, kterou obdržel olomoucký brankář Matúš Macík. „Myslím si, že Máca si toho bude vědom sám. Utkání mu nevyšlo, ty chyby výrazně ovlivnily celkový výsledek zápasu,“ zhodnotil kriticky, ale realisticky výkon gólmana Matúše Macíka trenér Václav Jílek.

V 11. minutě se proti němu vyřítil Nigérijec Abdullahi Tanko, Macík proti němu napůl vyběhl, napůl ne a Tanko ho lehkým dotekem míče přeloboval. O osm minut později chtěl zřejmě slovenský brankář svou chybu napravit a proti nabíhajícímu Tankovi se vrhnul, jenže po kličce ho fauloval a zápas pro něj skončil.

Myslím si, že Máca si toho bude vědom sám. Utkání mu nevyšlo.
Václav Jílek, trenér Sigmy Olomouc

I po dvou fatálních omylech ale dostal podporu alespoň od svého kapitána Víta Beneše. „Co mu má člověk říkat, musí ho povzbudit. Je to zkušený hráč, sám ví, co mělo být jinak. Já na něj určitě řvát nebudu,“ uvedl Beneš na adresu třicetiletého gólmana, který se vrátil do branky po jednozápasové absenci.

Jak příští týden v Mladé Boleslavi vyřeší Sigma pozici brankáře? Nejen to si poslechněte v kompletní reportáži.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

autor: Adam Kodet
Spustit audio