Sigmu nezastavilo ani zpoždění vlaku. Uhlídat hráče bude těžké, tuší Kalvoda

Leoš Kalvoda dovedl Sigmu Olomouc zpět do ligy

Zhruba po roce viděl pardubický fotbalový stadion velké oslavy. Vloni tu slavil postup do nejvyšší soutěže Hradec Králové, dnes se radovali hráči olomoucké Sigmy. Ta po vítězství 2:1 získala prvoligovou místenku pro příští sezonu a v olomouckém týmu začaly oslavy.

„Bylo to velice těžké dotažení. Pořád nás atakovaly Varnsdorf a Zlín. Věděl jsem, že i v Pardubicích to bude těžké utkání, to se plně potvrdilo. Byl to jeden z nejtěžších zápasů. Ti mladí běhaví kluci nás hodně potrápili,“ ocenil trenér Olomouce Leoš Kalvoda kvalitu soupeře.

Po vítězství 2:1 bylo jasno a v pozadí za šéfem lavičky moravského týmu zněl jásot hráčů. „Oslavy bych hrozně rád nechal až na konec sezony, ale znáte hráče, když už mají něco jistého. Bude asi těžké jeu držet, ale chci, abychom soutěž dohráli se ctí, chceme ji vyhrát,“ vytyčil cíl pro poslední tři zápasy.

Už před zápasem měla Sigma v čele tabulky bezpečný náskok. O jistotu postupu ji mohl připravit jen výsledkový kolaps spojený s výhrami soupeřů. Hanáky na cestě za prvoligovou vstupenkou nezastavil ani riskantní způsob dopravy.

Čtěte také

„Poslední krůček bývá nejtěžší a měli jsme i trošku problémy. Do Pardubic jsme jeli vlakem, ten měl půl hodiny zpoždění, přijeli jsme 45 minut před výkopem a bylo to, jako bychom jeli na poznávací zájezd,“ zavtipkoval trenér jistého postupujícího z FNL.

„Jsem hrozně rád, že jsme to zvládli, když si vezmu, že některým mužstvům, která spadla, strašně dlouho trvá, než se zase vrátila,“ připomněl Leoš Kalvoda dlouhé druholigové působení Zlína či Viktorie Žižkov.