Škola v Hranicích načas přišla kvůli vichřici o tělocvičnu. Opravy potrvají až do jara

Poničená tělocvična v Hranicích po vichřici a dešti
Poničená tělocvična v Hranicích po vichřici a dešti

Vichřice Fabienne, která se koncem září prohnala Olomouckým krajem, způsobila na mnoha místech milionové škody. Zasáhla i základní školu v Hranicích. Bez tělocvičny se bude muset do března obejít zhruba 500 žáků. Opravy střechy by měly začít ještě tento měsíc.

„Je tady zamčeno, protože by to mohlo být nebezpečné,“ komentuje ředitel Radomír Habermann. Vcházíme do tělocvičny, která je na první pohled nepoužitelná. „Pršelo nám tady ještě 12 hodin poté, co venku už přestalo,“ popisuje ředitel.

Parkety na podlaze se na několika místech vzdouvají. „Střecha je z poloviny zakrytá původním plechem, který je ale místy vyboulený nebo vytrhaný. Zbytek je zakrytý plachtou, ale jednou zapršelo a zateklo nám sem znovu,“ povzdechl si Habermann.

Žáci teď využívají pěkného počasí a hodiny tělocviku absolvují venku na hřišti. Vede je Jan Kristek. „Počasí nám přeje, tak je to super. Původně bylo plán, že budeme chodit i v zimě ven, teď pan ředitel přišel s tím, že domluvil různé tělocvičny,“ říká učitel.

„Je to nepříjemné, když máte tělocvik jen dvě hodiny a ještě se někam musíte dostat. A v zimě je zima,“ komentuje deváťačka Agnes Lýsková.

Městská rada mimořádně schválila bez výběrového řízení zhotovitele na opravu střechy. „Nejdřív 25. října by měli začít tu střechu spravovat. No a pak se musí vyřešit stropy, protože jak navlhly, tak se prohnuly panely a statik nařídil, že se musí vyměnit,“ uvedl Radomír Habermann.

Žáci by se do své tělocvičny mohli podle odhadu ředitele vrátit v průběhu března příštího roku. „Pak už zas bude hezky a budou chodit ven,“ dodává.